VRANÉ NAD VLTAVOU – PERLA (HURÁ DOVNITŘ)

V rámci Dne architektury se veřejnosti otevřou prostory bývalých papíren ve Vraném nad Vltavou. Součástí programu budou komentované prohlídky areálu, dětská dílna na výrobu papíru, výstava historických fotografií mapujících osud papíren a projekce dokumentárního filmu.

Areál papíren se v součastnosti proměnil v Perlu, nové město těch co tvoří. Záměrem je postupná revitalizace objektů a vytvoření prostoru s novým aktuálním obsahem, zaměřeným především na umělecké, uměleckořemeslné a sociokulturní aktivity, které ocení nejen místní, ale i přespolní návštěvníci, a které na základě komunitního a spolkového fungování nastaví zrcadlo institucionální kulturní scéně.

Papírny založila rodina Haasů v r. 1837. Byla známa výrobou specializovaného papíru – bankovek, cigaretového papíru, papíru na výrobu biblí a koránů. Svou činnost ukončili v r. 2000 po letech vleklého hledání vhodného investora.

SRAZ: so 3. 10. , 11:00 – 17:00 hod, Nádražní ulice (od vlaku se dejte vpravo dolů, směrem k řece. Minete stánek s pečivem Beruška).

13:00 a 16:00 Komentovaná prohlídka areálu
13:00 dětská dílna: ruční výroba papíru
18:00 disco s Babe LN

Akce na facebooku
divus