VIZOVICE – KOMA MODULAR

Koma Modular představí ve svém areálu kromě oceňovaného Českého pavilonu EXPO 2015 dva nové inovativní projekty komulární výstavby zastupující současnou architekturu – vývojové inovační centrum od architektů ze studia Chybík+Krištof a novou modulovou energeticky úspornou a přenositelnou obytnou stavbu od designérky Adély Bačové, která může sloužit pro účely rekreace. Průvodci budou samotní tvůrci.
Firma Koma Modular se každým rokem rozvíjí a doplňuje v rámci svého areálu ve Vizovicích nové stavby. Jako jednu z nich představí letos vývojové inovační centrum modularity, které si mohli návštěvníci v roce 2020 prohlédnout ještě ve fázi výstavby. Navrhli ho architekti se studia Chybík+Krištof a jejich systém umožňuje modulární výstavbu oprostit od pravoúhlého stavění a nabízí tak libovolné možnosti využití. V hlavní části objektu je kapacita 12 pracovních míst pro stálé i externí pracovníky firmy. Centrem objektu bude Škola modularity, kde bude docházet ke sdílení znalostí i s jinými obory, které pracují s modularitou.

Součástí areálu je nově obytný a energeticky úsporný modul Fashion Line RELAX Triple, od designérky Adély Bačová, který může sloužit pro účely rekreace či jiné využití. Konstrukce stavby je zavěšena na nekorodujícím rámu z pozinkovaných profilů. Inovativní dílcový systém umožňuje jednoduché a efektní seskupení jednotlivých, standardizovaných prvků. Systém nabízí tři verze modulových uspořádání a volbu ze tří variant povrchů (interiérový obklad, podlaha, fasáda, nábytek). Řada Fashion Line se pyšní oceněním Red Dot Award 2021.

Součástí prohlídky bude i Český pavilon EXPO 2015 od architektů ze studia Chybík+Krištof upravený pro účely administrativní budovy s úpravou interiéru od Olgoj Chorchoj. Součástí pavilonu jsou umělecká díla od Lukáše Rittsteina a Báry Šlapetové. Zájemci si budou moci prohlédnout i výrobní prostory a vidět tak, jak se vyrábí modulární objekty. Pavilon byl oceněn bronzovou medailí na výstavě EXPO 2015, v roce 2018 získal nejvyšší ceny v soutěžích Stavba roku Zlínského kraje, Grand Prix architekta Pavla Nováka a Nejatraktivnější pracovní prostředí, CBRE. Samotné architektonické studio Chybik+Kristof bylo v roce 2019 oceněno mezinárodní cenou Design Vanguard 2019.

Ve spolupráci s partnerem akce KOMA MODULAR.

REZERVACE S AUTOBUSEM (ZDARMA) ZE ZLÍNA DO VIZOVIC A ZPĚT ZDE – kapacita naplněna

REZERVACE POUZE SAMOTNÉ PROHLÍDKY PŘÍMO VE VIZOVICÍCH ZDE – kapacita naplněna

Sraz: so 2. 10., 9:30 odjezd autobusu (kapacita autobusu naplněna), Náměstí Práce, u tržnice, Zlín, nebo 10:00 zahájení akce ve Vizovicích (Říčanská 1191)

Fotoreport