Praha – Zámek Veleslavín

Několikahodinová unikátní možnost nahlédnout do interiérů a části areálu uzavřeného barokního zámku Veleslavín, který má potenciál být srdcem a plícemi této části Prahy 6 a jejím veřejným parkem. Barokní stavba je podle některých zdrojů spojována se jménem významného barokního architekta K.I. Dientzenhofera. V první polovině dvacátého století zde fungovalo plicní a nervové sanatorium, které těžilo z výjimečně čistého vzduchu lokality, léčila se zde například i Charlotta Masaryková.

Součástí zpřístupnění bude výstava dokumentující minulost, současnost a naznačující budoucnost zámku a jeho okolí očima místních obyvatel, odborníků a umělců.

Program:
pátek 2. 10. – vstup od brány v ulici U zámečku/Adamova, P-6
(prohlídky 9.00–12.00 pouze pro školy, 13.00–17.00 pro veřejnost)

Páteční prohlídky zahrnují kromě prohlídky interiérů zámku také krátkou komentovanou procházku částí parku.

sobota 3. 10. – vstup hlavní branou zámku, Veleslavínská 1, P-6
(prohlídky 9.00–17.00)

V sobotu bude volně přístupné nádvoří zámku a výstava dokumentující minulost i současnost zámku a jeho okolí. Připraven je také drobný doprovodný program (dílna pro děti, možnost posezení u ohně).

Prohlídky pro veřejnost jsou možné pouze s rezervací přes GoOut (odkaz vlevo v rámečku „Nutná rezervace“, spouští se 23.9.). Poslední prohlídky zámku po oba dny od 16.00. Rezervace pro školy prosíme na emailu otvirame@zamekveleslavin.cz

Prosím, sledujte aktuální informace ministerstva zdravotnictví a respektujte při návštěvě zámku platná nařízení. Děkujeme. Povinná rouška, zakrytá ústa i nos, po celou dobu prohlídky.

Otevření zámku organizuje spolek Hradní potok, z.s. ve spolupráci s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Akci finančně podpořily MČ Praha 6 a MHMP.

Fotoreport