PRAHA – THE TRIAL – nedělní představení zrušeno

Site specific mezinárodní divadelní projekt v Domu uměleckého průmyslu z roku 1936 od architekta Oldřicha Starého inspirovaný známou prózou Franze Kafky i současnou ruskou realitou. Šestice performerů v režii oceňovaného petrohradského režiséra Maxima Didenka (cena „Vyrobeno v Rusku 2016“ za nejlepší divadelní režii) vytvořila jedinečné pohybové představení. Režisér Maxim Didenko se inspiroval mimo jiné autentickými přepisy výslechů současných politických vězňů, korespondencí a výpověďmi u soudů. Inscenace reflektuje projevy sovětských trestanců obžalovaných v období stalinismu i odsouzených nacistů v rámci Norimberského procesu. THE TRIAL se zamýšlí nad etickým a humanistickým smyslem soudů a trestu smrti. Inscenátoři zkoumají prostého lidského jedince válcovaného mašinérií soudů.

Šest zkušených performerů hledá pod Didenkovým režijním vedením nový divadelní jazyk, který by odpovídal potřebám naší doby. THE TRIAL přináší pestrou škálu žánrů – od aktivistické performance k psychologickému divadlu. Propojuje současný tanec (tzv. postbalet), cirkus, pohybové divadlo s prvky hudebního a dokumentárního divadla.

„Kafkovy absurdní romány se postupně stávají obrazem každodenní ruské reality. Inscenaci tedy bude možné číst jako varování. Námět, který Kafka napsal před sto lety, je v širším kontextu opět aktuální,“ říká režisér Maxim Didenko.

Sraz: so 5. a ne 6.10., 19.30, 20.00, vstup 250 Kč, Charvátova 39/10, P-1

Z technických důvodů nedělní představení bylo bohužel zrušeno.