Praha – Steven Holl: Making architecture

Putovní výstava představuje jedenáct realizovaných projektů světově proslulého amerického architekta Stevena Holla.

Výstava představuje jedenáct realizovaných projektů světově proslulého amerického architekta Stevena Holla. První její prezentaci připravila Nadace Stevena Myrona Holla a kurátorka Nina Stritzler-Levine pro Samuel Dorsky Museum of Art, aby po turné v rámci Spojených států byla následně k vidění také v Japonsku, Jižní Koreji a Číně. V rámci evropského turné je součástí výstavy také dvanáctý projekt (nyní v přípravné fázi) a to koncertní sál v Ostravě . Pro aktuální prezentaci výstavy v Galerii NTK v Praze bylo portfólio představovaných projektů obohaceno o ten nejnovější, kterým je Prostor světla navrženy v rámci řešení vstupních prostor pro Muzeum ghetta v Terezíně.

Výstava odhaluje složitý a osobitý proces tvorby těchto projektů, které expozice prezentuje od prvních akvarelových skic přes návrhy staveb až po jejich modely. Prostřednictvím fotografií odhaluje i proces stavby, včetně mediálních ohlasů a autorských komentářů. Seznámíte se například s Muzeem výtvarných umění v Houstonu, Nekropolí Ťin-pao-san na Tchaj-wanu, knihovnou v Malawi.

Výstavní projekt je výsledkem spolupráce Kabinetu architektury, Galerie výtvarného umění v Ostravě se Steven Holl Architects z New Yorku.

Za spolupráci děkujeme Kabinetu architektury a Galerii NTK.

vernisáž pá 7. 10. v 17:00, výstava potrvá 8.10-20.11. | Galerie NTK, Technická 6, Praha 6Fotoreport