PRAHA – PRAGER 03 – KOTELNA VŠEOBECNÉ FAKULTNÍ NEMOCNICE (HURÁ DOVNITŘ!)

Neznámá technická stavba architekta Pragera, která zásobuje teplem Všeobecnou fakultní nemocnici, je až na vyměněné technologie kotlů ve zcela původním stavu.

Málokdo ví o této realizaci slavného architekta Karla Pragera –  jde totiž o technickou stavbu, kotelnu, která zásobuje teplem Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze 2. Tento futuristický objekt s vysokým komínem z roku 1993 je jedinou zrealizovanou částí rozsáhlého Pragerova projektu na nový areál fakultní nemocnice. Původní čtyři parní kotle byly postupně během dvou rekonstrukcí vyměněny za tři teplovodní a rozvody do nemocnice vedou průchozím kolektorem. Přijďte se podívat na technické zázemí nemocnice, které funguje zcela bez obsluhy, a rozšiřte si obzor o další působivou pražskou stavbu. Budovu nesou kovové nosníky plynule přecházející v komín kotelny, obložení je původní keramické. Interiér je přístupný v celém rozsahu, bonusem jsou kanceláře vypadající jako právě opuštěné.

SRAZ: ne 2.10., 12.00 – 15.00, Wenzigova 2, Praha 2

Ve 14 hodin se bude konat improvizovaná prohlídka s Olegem Hamanem, který se na projektu kotelnu podílel jako člen týmu Karla Pragera.

Fotoreport