Praha – Koncert Pocta Josipu Plečnikovi

U příležitosti 150. výročí narození Josipa Plečnika bude uvedena mimořádná kompozice Emila Viklického v podání předních umělců jazzu i klasiky.

V rámci doprovodného programu festivalu uvedeme unikátní hudební dílo Emila Viklického z roku 1996 Pocta Josipu Plečnikovi, a to právě v jedinečném prostoru Plečnikova Kostela Nejsvětějšího Srdce Páně a podtrhneme tak snahu ukázat architekturu jako obor související s dalšími uměleckými vyjádřeními.

Unikátní prostor modernistického Kostela Nejsvětějšího Srdce Páně bude naplněn hudbou složenou již před 26 lety jako pocta jejímu stvořiteli. Autorem hudby je Emil Viklický, britským deníkem The Times přezdívaný jako Janáček jazzu. V rámci výročí Plečnikova narození, Viklický v Kostele znovu uvede své skladby zpoza piana, doplní ho přitom řada talentovaných umělců v čele se sólistkou Národního divadla, mezzosopranistkou Michaelou Zajmi.

Skladby z alba Pocta Josipu Plečnikovi (Hommage to Josip Plečnik), které vzniklo na motivy korespondence dcery TGM, Alice Masarykové a architekta Plečnika. Pro vznik alba spojil jazzový klavírista Emil Viklický síly s operní divou mezzosopranistkou Magdalenou Koženou a dalšími skvělými umělci. Prezentovaná suita Dopisy Plečnikovi má 5 částí: Viale, Equinox, Na úsvitě 24. 12. 1925, Dar a Milý, dobrý mistře.

Seznam účinkujících:

Emil Viklický – piano
Michaela Zajmi – zpěv
Jiří Skuhra – flétna
Bronislava Klablenová – harfa
David Řehoř – marimba
Liběna Séquardtová – hoboj a anglický roh
Jiří Stivín Jr. – bicí
Jakub Jánský – housle
František Uhlíř – kontrabas

Vstupenky ZDE.

út 4.10. | 20:00 | kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Program:

18:00 – Mše
19:00 – Otevření Kostela pro veřejnost
20:00 – Koncert

Prostor Kostela bude posluchačům koncertu, ale i ostatním návštěvníkům Dne architektury, přístupný díky vlídné spolupráci a podpoře Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně Praha – Vinohrady a faráře Jana Houkala.

Koncert se koná pod záštitou Pavla Křečka, člena rady městské části Praha 3.

Fotoreport