Pavlov – Archeopark

Prohlídka interiéru i exteriéru muzea společně s jedním z architektů stavby archeoparku a s kurátorkou muzea. Nahlédněte za oponu a objevte i to, co běžný návštěvník nemá možnost spatřit. Výjimečná architektura a atraktivně pojatá expozice lovců mamutů kombinující současné audiovizuální technologie a klasickou muzejní prezentaci.

Objekt muzea se skrývá čtyři metry pod povrchem v terénní vlně, v místech, která už archeologové zcela probádali. Zde našli v minulosti badatelé sošku Venuše z Pavlova z mamutoviny. Autoři vycházeli z předpokladu, že případné další archeologické nálezy by byly v hloubce čtyři až pět metrů pod povrchem. Do exteriéru vystupují prosvětlovací věže, nálevkovitě tvarovaný vstup a výhledy na scenerii Pavlovských vrchů a vodní nádrž Nové Mlýny. Přímo do expozice zakomponovali tvůrci např. naleziště mamutích kostí.

Výjimečnost celého parku dokazují četné ceny, které od svého vzniku získal. V roce 2016 získal Archeopark Pavlov ocenění Stavba roku 2016, Stavba Jihomoravského kraje 2016, cenu Gloria musaealis: kategorie Muzejní počin roku 2016, II. místo, dále v roce 2017 cenu Iconic Awards 2017, kategorie Best of best architecture, CEMEX Building Award 2017, 1. místo v kategorii Collective Space a především získal Českou cenu za architekturu 2017: Hlavní cena a Mimořádná cena Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Rezervace nutná na čísle 519 322 126.

Sraz: pá 4. 10., 13.00 a 15.00, 23. dubna 264, v prostorách pokladny muzea

Fotoreport