Kladno – Živoucí město a veřejný prostor

Debatní večer představí široký záběr témat. Architektů se můžete zeptat, na co chcete. Diskutovat budeme například o dobrých příkladech na Kladně i jinde, o veřejném prostoru, o dětech a jejich vnímání prostoru, o zeleni a vodě ve městě a dalších.

Polovinu Kladna tvoří sídliště. Pro řadu z nás jsou domovem a chceme, aby to byl domov příjemný a kultivovaný. Jak toho docílit? Spolu s architekty Annou Gamanovou a Markem Bečkou si představíme některé možné přístupy a budeme diskutovat, které jsou pro Kladno nejvhodnější.

Inspiraci, jak pracovat s veřejným prostorem na Kladně (v městské zástavbě, v parcích, na sídlištích, ale třeba i na průmyslových brownfieldech), nabídne výstava v prostorách kina, kterou uvede architekt Marek Bečka. Zahrne osvědčená řešení z České republiky i odjinud, a to jak drobné zásahy, tak větší projekty a koncepční přístupy. Těšit se můžete i na přehlídku různých architektonických projektů pro Kladno.

Bude představena modro-zelená infrastruktura. Jak můžeme pracovat s vodou a zelení, abychom vytvořili lepší podmínky k životu ve městě, ale i jak připravovat podmínky pro růst rostlin či jak je možné plánovat vodní prvky a proč je vlastně voda tak důležitá. Diskusi povede Tomáš Steinberger.

Sraz: so 3. 10., 19.00, Kino Sokol, T. G. Masaryka 2320