KARLOVY VARY – NEJEN KONCERTNÍ CÍSAŘSKÉ LÁZNĚ – KAPACITA NAPLNĚNA

Po nově zrekonstruované budově Císařských lázní se projdeme nejen s jejími průvodci, ale také s architektem Petrem Hájkem, který je autorem vestavby multifunkčního sálu do dvorany tohoto historického objektu. Reprezentativní lázeňská budova v neorenesančním slohu byla vystavěna v letech 1893–1895 podle projektu slavných vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermana Helmera na pozemcích bývalého měšťanského pivovaru v jižní části města Karlovy Vary. Slavnostní otevření objektu proběhlo dne 5. května 1895 uložením závěrečného kamene. Císařské lázně bývaly reprezentativním lázeňským zařízením s nejmodernějším provozem v tehdejší rakousko-uherské monarchii.

Součástí procházky bude i vestavba multifunkčního sálu od architekta Petra Hájka, ve které symbolicky zahraje komorní část Karlovarského symfonického orchestru.

Omezená kapacita 50 míst na jednu prohlídku, rezervace na GoOut. Jedna prohlídka bude končit hudebním vystoupením a druhá jím bude začínat. Předpokládaná doba trvání jedné prohlídky jsou 2 hodiny.

Organizátorem této akce je Kancelář architektury města Karlovy Vary.

so 30. 9. | 14:00 a 15:00 | před hlavním vchodem do Císařských lázní, Mariánskolázeňská 2

Fotoreport