ČERNOŠICE – LÁZNĚ LOĎKY

Chvojkovy říční lázně: komentovaná procházka a projížďky na loďkách podél bývalých říčních lázní s historikem Petrem Králíkem. Samoobslužná půjčovna loděk s architekty Vojtěchem Fejlkem a Mikulášem Novotným (Battery Atelier), projekt podpořen Nadací Via. Černošice jsou spjaty s Berounkou, jejíž břehy mohou přirozeně propojit rozmanité obyvatele obce. Skupina lidí kolem klubu Ferenc Futurista se rozhodla to vyzkoušet.
SRAZ: so 30. 9., 11.00 u černošické lávky přes Berounku (pod vlakovou zastávkou Černošice), 14.00 – 18.00 u samoobslužné půjčovny (Lipence, ul. Nad jezem, naproti tenisovým kurtům)
PROGRAM:
#11.00, Sraz na černošické lávce (pod vlakovou zastávkou Černošice) a krátké vyprávění paní Ludmily Szombatiové Chvojkové, vnučky zakladatele Chvojkových říčních lázní.
#11.30, Vycházka po bývalé Sokolské plovárny (nyní osada Nad Jezem) s Ludmilou Szombatiovou Chvojkovou, Petrem Králíkem a majiteli osady, manželi Majerovými.
#13.30, Prohlídka samoobslužné půjčovny loďek (Lipence, ulice Nad jezem, proti tenisovým kurtům) s architekty Vojtěchem Fejlkem a Mikulášem Novotným (Battery Atelier).
#14.00–18 h, Projížďky na loďkách s průvodcem a znalcem vodních Černošic Petrem Králíkem. Možná s obeplutím a vyloděním na ostrově.
#19 h, Klub Ferenc Futurista: neformální povídání s průvodci, pamětníky a komentátory.
Stánek s občerstvením na Chvojkárně připravují Agáta G. a Petra S.

Fotoreport