BRNO – DO NITRA SOCHY

Výtvarný workshop pro každého (děti vítány) s architektkou a autorkou Lidského mraveniště, neškoly architektury pro veřejnost, Janou Kaštánkovou.

Mají sochy duši? JAK k nám sochy promlouvají, JAK se umísťují, JAK se stavěla Socha Svobody a proč k ní byl potřeba konstruktér? Z jakých materiálů se sochy vytvářejí? Dozvíte se odpovědi na spoustu dalších všetečných otázek, a hlavně si práci sochaře na vlastní kůži a duši vyzkoušíte! Nejsme troškaři a budeme tvořit společnou velkou sochu, tak se račte obléci do pracovního nebo počítejte s trochou pracovní špíny. Kdo si bude chtít vyrobit vlastní malou sošku a odnést si ji, musí být schopen nejen si vymyslet svůj motiv, ale také ohnout kleštěmi drát a počítat s frontou na zmíněné kleště, což si žádá trpělivost! Ostatní určitě zvládnete. Ve frontě si třeba vzpomenete na nějakou sochu nebo sousoší v okolí vašeho bydliště nebo vyluštíte sochařskou křížovku.

Přijďte kdykoli během konání workshopu, když ovšem přijdete už na zahájení, pochopíte a zažijete mnohem víc!

Workshop kombinuje 3v1 = je věnovaný podstatě konstrukcí, 100. výročí narození geniální brněnské sochařky paní Sylvy Lacinové a 90. výročí narození krajinářského architekta Ivara Otruby, autora brněnského arboreta.

Omezená kapacita, rezervace na GoOut.cz.

so 30. 9. | 14:00 | Botanická zahrada a arboretum MENDELU, tř. Gen. Píky 1, 602 00 Brno – Královo Pole

 

Fotoreport