BRNO – ANALÝZA BYDLENÍ

Analýza bydlení je intermediální formát o fungování veřejného prostoru a aktivismu na pomezí mluveného slova, experimentální hudby a videa. Možnosti interpretace definují vzájemný proměnlivý vztah všech tří složek představení: od souhry až ke kritickému dialogu. Rámcem příběhové koláže s dokumentárními a autobiografickými prvky je sousedská grilovačka a proluka, kde se má stavět. Zatímco komunitní setkání slouží jako odrazový můstek k aktivismu v místní čtvrti, na horizontu proluky, která od severu k jihu protíná město jako zrcadlo magistrály, se kamarádí dva likvidační stroje.

P. Hůlovou, P. Vrbu a J. Havlíčka spojuje zájem o fungování veřejného prostoru jako místa aktivismů a jejich komplexních vztahů, způsobů, jakými přemýšlíme o městském prostoru. Sledují současnou intenzivní veřejnou debatu o sousedství, gentrifikaci, sociálním bydlení či developerech. Vystupují na jevišti, ale nejsou herci a to, co dělají, není divadlo.

 

Jiří Havlíček je umělec a kurátor. Jako pedagog působí v ateliéru Text Forma Funkce na Fakultě umění v Ostravě. Natočil několik krátkých filmů – Zajatci filmu (2012), Film Týden (2016) a Rekonstrukce (2018), které se promítaly na domácích i zahraničních filmových festivalech. Je autorem novely Teorie duchů (2018).

Petra Hůlová je autorkou románů, mj. Zlodějka mýho táty (2019), Stručné dějiny Hnutí (2018), Macocha (2014), Umělohmotný třípokoj (2006). Píše také divadelních hry a scénáře. Je jednou ze zakladatelů Asociace spisovatelů.

Petr Vrba je jedním z předních českých hudebníků věnujících se hudební improvizaci. Pracuje jako interpret, vedoucí workshopů nebo organizátor koncertů. Jeho diskografie čítá na čtyřicet titulů vydaných na prestižních značkách jako Another Timbre, Mikroton, Corvo aj. Je zakladatelem několika mezinárodních těles, v kterých vystupuje s nejvýraznějšími postavami evropské scény volné improvizace, jakými jsou např. Thomas Lehn, Franz Hautzinger, Xavier Charles, Axel Dörner, Birgit Ulher a další.

Omezená kapacita, vstupenky na GoOut.

po 2. 10. | 18:00 | OC Dornych (bývalý Prior), Dornych 404/4, Brno-střed

 

Akce se koná ve spolupráci s platformou Terén.

 

Fotoreport