HAVÍŘOV – NÁDRAŽÍ ŽIJE!

Zveme všechny ty, kteří se zajímají o všeobecný problém chátrání budov vlakových nádraží, jejich postupné vyprazdňování a nemocnost majitele s upadajícím stavem budov cokoliv dělat.
Během snídaně se nás můžete zeptat na věci, které vás zajímají. Poté si společně si prohlédneme nádražní budovu a město Havířov. Po obědě je veřejnosti otevřena mezinárodní konference, která Vás vtáhne do podobných problémů s nádražími jiných občanských iniciativ a ukáže řešení, na které již přišli. A k večeru se přijďte zeptat v panelové diskuzi odborníků na vše co Vás kolem vlakového nádraží zajímá. Na závěr dne je připraven koncert na nádraží.
Účast na akci již přislíbila generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková, také přijedou hosté z Polska a ze Slovenska, občanská sdružení, která provozují kulturní centra na svých vlakových stanicích. Z Polska Michal Pamula, prezident asociace vytvářející projekt revitalizace vlakové Ruda Slaska Chebzi a ze Slovenska zástupci Stanica Žilina.

SRAZ: pá 3. 10., 16:00, vlakové nádraží

PROGRAM:

7:00 – 9:00 společná snídaně na vlakovém nádraží-

při dobrém jídle Vám zodpovíme otázky ohledně nádraží v Havířově, které vás zajímají.

9:00 – 10:00 komentovaná prohlídka vlakového nádraží-

prohlédněte si nádraží i v místech, která jste dlouhou dobu nenavštívili, architekti Vám představí budovu a její architekturu bruselského stylu

10:00 – 12:00 komentovaná prohlídka města Havířova-

společně s architekty se vydejte na procházku Havířovem a dozvíte se něco o historii a výstavbě nejmladšího města v ČR

13:00 – 16:00 mezinárodní konference na téma „Kam s ním?“-

uvítáme zahraniční hosty ze Slovenska a Polska z občanských iniciativ, které využívají nádražní budovy k různým kulturním účelům a ukáží nám jak se to dělá.

16:00 –  18:00 panelová diskuze s veřejností na téma nádraží v Havířově-

konečně téma samotného havířovského nádraží. Nevíte, jak je to nyní s nádraží a zajímá vás to? Přijďte se zeptat odborníků a účastníků v celé kauze, co si o tom myslí.

Kompletní informace o akci najdete na našich webových stránkách: nadrazizije

Důl architektury, z. s.