VRANÉ NAD VLTAVOU – PERLA (HURÁ DOVNITŘ)

Živoucí umělecké prostředí v opuštěné továrně se snaží otevřít diskuzi o využití chátrajícího industriálního dědictví. Součástí programu jsou komentované prohlídky, workshopy, výstava a další.

Papírny, které založila rodina Haasů v r. 1837, byly známy výrobou specializovaného papíru – bankovek, cigaretového papíru, papíru na výrobu biblí a koránů. Svou činnost ukončily po letech vleklého hledání vhodného investora v r. 2000.

V současnosti se areál papíren proměnil v Perlu, umělecký kreativní „meeting point“, jehož dlouhodobým záměrem je postupná revitalizace objektů a vytvoření prostoru s novým aktuálním obsahem zaměřeným především na umělecké, uměleckořemeslné a sociokulturní aktivity, které ocení nejen místní, ale i přespolní návštěvníci a které na základě komunitního a spolkového fungování nastaví zrcadlo institucionální kulturní scéně.

Sraz: ne 2.10., 11.00 – 20.00, Nádražní ulice 101, (od vlaku se dejte vpravo dolů, směrem k řece. Minete stánek s pečivem Beruška).

PROGRAM:

14:00
komentovaná prohlídka areálu bývalé papírny
18:00
koncert kapely Laoba

Laoba je inspirována La Lobou – archetypální divoškou, která putuje krajinou a sbírá staré kosti patřící minulosti. Ty si pak odnese do svého doupěte a tam nad nimi zpívá písně, až kosti postupně opět obrostou masem a kůží a vzniká nová bytost.

Laoba vás zve na cestu do říše snů, dávných vzpomínek a pocitů, které vám možná budou tak povědomé!