PRAHA – OČIŠTĚNÍ: OSLAVA MEZINÁRODNÍHO DNE ARCHITEKTURY

Budiž světlo do auly právnické fakulty. Vyvolat ducha litery. Zastavit se, poslouchat a pochopit čas. Paměť stěn a slovo jako čin.

Rekonstrukce site specific akce z roku 1994 od Skryté Tvůrčí Jednotky (Krištof Kintera, Martin Mareček, Ondřej David, Rastislav Juhás) k Mezinárodnímu dni architektury, k příležitosti 30. výročí schválení lustračního zákona, k výročí 150 let od narození architekta Jana Kotěry, autora stavby Právnické fakulty, a připomenutí 100 let od otevření budovy.

„…Absolutně nechápu, jak se nám to podařilo v době, kdy nebyly mobily a neexistoval internet. V 11:45 jsme společně odešli do auly právnický fakulty a rozestavili se do oken. Nikomu jsme nic neříkali, byla to čistá guerilla akce. Přesně ve 12:00 jsem zakřičel „Teď“ a všichni začali číst svou část Nového Zákona…celá aula šuměla jako úl a my byli v takovým jako kolektivním rauši…“ Ondřej David

 

Jednotka (dříve Skrytá Tvůrčí Jednotka K’d) je označení pro větší než malou buňku existující v těle společnosti. Tento organismus je otevřený systém s vlastní strukturou. Jednotka má své jádro, které zve konkrétní jedince ke spolupráci na událostech. Ti se pak stávají dočasnými legitimními členy Jednotky po dobu konání události nebo déle. Nikdo není členem Jednotky nedobrovolně. Nikdo není členem Jednotky, aniž by o tom věděl. Jádro je ústřední orgán Jednotky. V krizové situaci má rozhodnutí jádra neodvolatelnou platnost. Pes Lajka je plnohodnotný člen organismu Jednotky. Členové Jednotky se individuálně i hromadně snaží o maximální možnou percepci reality a následnou permutaci ve výpověď.

Pro tuto akci hledáme dobrovolníky, více info na: da.pravnicka@gmail.com

Sraz: po 4. 10, 11:20, schodiště před Rudolfinem, Alšovo nábřeží 12, Praha 1. Nutný dress-code: muži černý oblek a bílá košile, ženy černý kostýmek a odpovídající obuv. 11:40 odchod do auly právnické fakulty, Náměstí Curieových 7, Praha 1.

Doba trvání akce je 60 minut.

 

Fotoreport