PRAHA – BABYLON ON AIR

Divadelní audio-walk v přímém okolí Žižkovského vysílače. Nasaďte si sluchátka a nechte se unášet pravdou. Lež a nenávist zvítězí nad pravdou a láskou. Nebo naopak? Co je to pravda? Kdo s ní dnes hýbe? Komu slouží šíření dez/informací a jaké prostředky používá? O čem nás hybatelé informací chtěli a chtějí přesvědčovat? Má nebo měl by mít lid kontrolu nad tím, co se vysílá, nebo platí, že ten, kdo financuje, má právo rozhodovat o tom, jaké informace dostaneme?
Žižkovský vysílač jako prostředník, který šíří televizi, rozhlas, internet i mobilní sítě, je jakýmsi chrámem informací. Stavba známá jako Jakešův prst, Bil’akova jehla, Bajkonur, Raketa, stativ nebo trojkokot, byla plánována nejen jako nástroj šíření komunistické propagandy, ale také za účelem rušení příjmu západních médii, po kterých mnozí obyvatelé Československa toužili. Prestižní stavba minulého režimu svou původní misi ale nikdy nesplnila. Po dokončení přešla rovnou do služeb kapitalismu.
Každý má svou představu o světě, která je atakována zprávami ze všech koutů planety. Nesčetné množství verzí stejného příběhu. Která zvítězí? Znamená svoboda slova, že může každý z nás šířit svou vlastní verzi? Je třeba hledat pravdu mimo nás? Babylon nabízí řešení a vede nás na světlo pravdy! Je to spása, nebo zmatek? 

Sluchátka k dostání na místě. Kapacita omezená. Vstup 100/120 Kč.

Sraz: ne 3. 10., 14:00, Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 1499, P-2

Fotoreport