Ostrava – OSTRAVICA-TEXTILIA – současnost a budoucnost

V zájmu zachování bezpečnost během prohlídky interiérů a splnění epidemiologických opatření, bude počet návštěvníků limitován na počet 30 lidí. Rezervace systémem lístečku při příchodu na akci. Děkujeme za pochopení.

Ostravica-Textilia je jednou z nejvýznamnějších ostravských budov v centru města. Původní funkce obchodního domu zanikla vlivem hrubého zacházení předešlých majitelů a také rozvojem a výstavbou v centru města, kdy v sousedství vznikla řada moderních staveb poskytujících obchodní a kancelářské prostory, nahrazující a zcela překračující funkční možnosti bývalého komerčního prostoru, který sloužil Ostravanům po více než jedno století.

Architekt Martin Náhlovský, jako autor nového architektonického návrhu rekonstrukce Ostravice, představí účastníkům krátkou historií této významné budovy, ale především seznámí zájemce se záměry rekonstrukce a konverze objektu pro nové využití. Pokud to stav probíhajících stavebních prací v době konání festivalu umožní, přednáška bude rozšířena o prohlídku interiérů budovy.

Sraz: so 3. 10., 16.00, Náměstí Dr. E. Beneše, Památník revolučních bojů / Stávka na Dole Trojice

Fotoreport